WSZYSTKIE WYDARZENIA KULTURALNE W SIECI

Jesteśmy tutaj dla współczesnej kultury, która szuka swojego nowego miejsca w otaczającej ją rzeczywistości.

grupowiczów

NASZĄ MISJĄ JEST ŁĄCZYĆ WSZYSTKIE WYDARZENIA KULTURALNE W SIECI!

Odwołano koncerty, zamknięto teatry, kultura schodzi do podziemia, a dokładniej do sieci. W dobie kwarantanny dzielmy się kulturą. Jeśli wiecie o wydarzeniach transmitowanych na żywo. Dajcie nam znać. Stwórzmy wspólnie grupę odbiorców i artystów on-line.

Tu znajdziesz najciekawsze wydarzenia kulturalne odbywające się obecnie w przestrzeni online. W momencie gdy zamknięto teatry, szkoły, kina - kultura przeszła do Internetu.

„Kultura w Kwarantannie” i domowe koncerty. Artyści przenieśli się do sieci

czytaj na Dziennik wschodni

KULTURA W KWARANTANNIE

czytaj na witrynawiejska

Kultura w kwarantannie. Koncerty i wystawy w Internecie

czytaj na TVP Rzeszów

Kultura w Kwarantannie przyspiesza działalność

czytaj na publicystyka.ngo.pl

Maciej Piotrowski

z wykształcenia historyk-archiwista i ukrainoznawca, z pasji animator kultury. Prezes Stowarzyszenia Folkowisko, współorganizator Festiwalu Folkowisko.

Kontakt: Kawka.stowarzyszeniefolkowisko@gmail.com

Marcin Kurnik

Animator trener oraz mediator. Prezes fundacji Q, wiceprezes stowarzyszenia „Wsparcie” w nowej Dębie. Współtwórca przedsiębiorstwa Ekonomii Społecznej Muzeum Opowieści, przestrzeni Coworkowej we wsi Rozalin. Powoływał i współtworzył: zawody XC MTB „Diabelska Górka”, Gorący Przegląd Koncertuff, cykl spotkać Otwarte Głowy, Punkt Not Zgred Fest, Społęczenej Akademii Dziennikarstwa, Lasowiacki UL, grup wirtualnych Działamy dla Wsi, #Kultura w kwarantannie itp. Organizator inicjatyw takich jak City NGO przy Cieszanów Rock Festiwal, Festiwal Opowieści, QlturaFest, Wędrowiec, Punkt Not Zgred i wiele innych, które mają na celu m.in. współpracę organizacji pozarządowych, zapobieganie wykluczniom, zachowanie kultury i dziedzictwa. Autor podręczników ABeCaDło Wolontariusza, Questin po naszemu Deptaj, książki „Inspiracje Miłości”. Kilkudziesięciu artykułów i felietonów w lokalnych tygodnikach i miesięcznikach (Gwarek, Co tydzień, Dobrzeńskie Wieści, Donowa i inne). Razem z żoną Joasią prowadzą gospodarstwo agroturystyczne „Dobre Miejsce”. Ojciec piątki dzieciaków.

Kontakt: qrnikmarcin@gmail.com | 530-282-061

Marcin Piotrowski
kordynacja wydarzeń

Na co dzień udowadnia, że w małych miejscowościach można robić wielkie rzeczy. Człowiek z pasją, niespożytą energią i charyzmą. Wykazuje olbrzymią determinację do pozytywnego zmieniania otoczenia. Socjolog, animator kultury, dziennikarz, specjalista w dziedzinie marketingu małych miejscowości. Dyrektor wybranego do grona najlepszych festiwali Europy  – Folkowiska i wyróżnienia Polskiej Organizacji Turystycznej za najlepszy produkt turystyczny Podkarpacia 2018. Twórca i koordynator licznych kampanii społecznych i charytatywnych np. „Jestem ze wsi”, „Globalna Baba” „Dom dla Reni i Jerzego”. Jego terenem działania jest prowincja, (małe miasteczka i wieś). Swoje życie dzieli pomiędzy Polskę i Irlandię, w obu krajach równolegle prowadząc działalność społeczną i kulturalną. Członek-założyciel dwóch stowarzyszeń: Stowarzyszenia Animacji Kultury Pogranicza Folkowisko (Polska) i Polish Irish Association (Irlandia). W roku 2016 otrzymał tytuł „Wybitny Polak” w Irlandii nagrody Teraz Polska, oraz Statuetkę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i promocji.  Od listopada 2017 odpowiada za promocje i współpracę zagraniczną w UMiG Cieszanów jest twórcą sukcesu medialnego grupy Niezapominajki. W Ostatnich wyborach został wybrany na radnego rady powiatu lubaczowskiego, gdzie kieruje komisją promocji, kultury i turystyki.

Kontakt: stowarzyszeniefolkowisko@gmail.com | 510-820-855

Andrzej (DJ Krzaku) Strycharczuk

Pochodzący z Włodawy, a obecnie rezydujący w Warszawie DJ i dziennikarz radiowy (Akademickie Radio Kampus) z ponad 25 letnim stażem. W klubach jak i w swoim autorskim programie prezentuje szeroko pojętą muzykę świata oraz reggae choć nie stroni też od nieco mocniejszych klimatów rodem z UK (Jungle i D’n’B).

W ramach „Kultury w Kwarantannie” oprócz kilku znakomicie przyjętych DJskich livestreamów odpowiedzialny będzie za moderację oraz obsługę techniczną live-streamów, jest też autorem tutoriala do streamyard’a, z którego możecie skorzystać w razie problemów, albo odzywać się do niego bezpośrednio.

Kontakt: inityart@gmail.com | 505-770-452 | Facebook

Daria Kuszlik

Licencjonowana dziennikarka, która wiedzę zdobytą w trakcie studiów wykorzystuje między innymi do prowadzenia portali społecznościowych Festiwalu Folkowisko oraz tworzenia artykułów na stronę www.folkowisko.pl. Dodatkowo przez ponad rok pełniła funkcję korektora oraz dziennikarza prasowego w miesięczniku Nad Brusienką .

Aktualnie zajmuję stanowisko moderatora w grupie Kultura w kwarantannie na portalu Facebook. Swoje zainteresowania rozwija również, tworząc zespół niezależnego teatru pod nazwą Teatr KX. W 2018 roku współtworzyła przedstawieniu o tytule Night Club Piekiełko Station. W wolnych chwilach bardzo lubi zdobywać szczyty polskich gór.

Kontakt: dariakuszlik@gmail.com | Facebook

Aleksander Sola

Student politologii, członek stowarzyszenia folkowisko, aktywista, działacz kulturalny.Prywatnie kocha podróże, dobre jedzenie i muzykę.

Robert Wilk

Kontakt: Facebook