WARKOT #14

Muzeum Opowieści na Cieszanów Rock Festiwal 2019

Już w przyszły czwartek rozpoczyna się Cieszanów Rock Festiwal na którym oczywiście będziemy

Poniżej przedstawiamy wydarzenia które będą się odbywały przez cały weekend na Cieszanuje #10latcrf w strefie City NGO. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie 📷

Strefa City NGO:
Czwartek 15.08

 • Komiks mural – na dziesięciolecie – (10:00-15:00) Po raz kolejny zmalujemy mural tym razem jego komiksową wersję. A Was już dzisiaj zapraszamy do współtworzenia tego wydarzenia. Będziecie mogli z nami malować każdego dnia współuczestniczyć będzie mogło kilka osób – zapisujcie się potwierdzajcie uczestnictwo.
 • Muzeum Opowieści – wystawy, warsztaty i akcje, rekrutacje-(10:00 – 18:00) Przywozimy do Was wystawę:
  + Q pamięci Rafała Potockiego – wspomnienie o naszym przyjacielu dziennikarzu Polskie Radio Rzeszów, który kilkakrotnie z Radio Biwak był na CRF.
  + warsztat fotograficzny, jak wyglądać lepiej na zdjęciu (poprowadzi Robert Wilk)
  + Stoisko Muzealne z opowieścią o COP w Nowa Dęba Gmina, oraz cywilnej produkcji Dezametu
  + fotograficzną wystawę z Puszczy Sandomierskiej ukazującą to co pięknego ma Podkarpacka Przyroda – “Jelenie na rykowisku”
  + sklepik naszymi muzealnymi gadżetami
  + salon gier retro (guma, klasy, kolaże)
  + specjalnie przygotowaną na 10 lecie festiwalu wystawę multimedialną i ekspozycję wspomnień CRF
  + cykl spotkań z bohaterami festiwalu każdego dnia w samo południe, w spichlerzu.
 • Strefa art & science – Fundacja Sztuka Nauki – (10:00-15:00) Oto bajecznie zaczarowana strefa gdzie nauka staje sie sztuką – a sztuka nauką.
  +Cukierkowo – warsztaty wykonywania własnych lizaków z masy cukrowej. Produkujemy ręcznie cukierki karmelki oraz lizaki, mamy niestandardowe smaki i naturalne barwniki. Do słodyczy dodajemy naturalne aromaty owocowe oraz olejki. Podczas warsztatów cukierniczych uczestnicy wspólnie z instruktorem wykonają dwa rodzajem cukierków. Pierwszy rodzaj to tak zwane krówki na bazie mleka i cukru oraz drugi na bazie cukru, syropu i kwasku cytrynowego.
  +Naszyjnik z DNA – zabawa umożliwia przeprowadzenie bezbolesnej procedury izolacji DNA z ludzkich komórek nabłonkowych pobranych z wymazu z policzka. Wytrącony DNA można umieścić w wisiorku i nosić zawieszone na szyi. Prosty, szybki i widowiskowy eksperyment, pozwalający zobaczyć DNA „gołym” okiem.
 • Symulacje rozpraw sądowych od starożytności po dziś – (10:00-15:00) Stowarzyszenie sędziów polskich isustitia na cieszanów rock festiwal proponuje następujący program:
  Dzień pierwszy:
  Po co komu niezależne sądy? Czyli:
  +Teatrum oparte na faktach historycznych, czyli procesy historyczne wszechczasów będące przedstawieniem w manierze starożytno-szekspirowskim w stylu postmodernistycznym pdt tytułem:
  +Proces Sokratesa albo dlaczego Sokrates musi umrzeć wobec świadectwa, przekonania oraz systemu wymiaru sprawiedliwości współobywateli starożytnych Aten-jedynej demokracji greckiej.
  +Proces Jakuba de Molay- Wielkiego Mistrza Zakonu Templariuszy, czyli dlaczego musi zostać zlikwidowana organizacja o zasięgu ponadnarodowym o wielkim majątku w obliczu zachłanności władzy i skazany na śmierć jej Wielki Mistrz.
  +Proces Jeana Calasa- czyli jak skazuje się na śmierć jednostkę w wyniku uprzedzenia sędziów i wpływu opinii publicznej którą się uprzednio odpowiednio nastroi na orzeczenie Sądu, z reminiscencją Voltaire’a- filozofa oświeconego.
 • Informacja Turystyczna – biuro – (10:00-18:00) Kochani co roku pytacie szukacie o noclegi, o atrakcje o miejsca itd., zatem wychodzimy Wam naprzeciw, po pierwsze już tu wirtualnie postaramy się jeszcze raz zebrać wszystkie te atrakcje które nam się uda zebrać, miejsca z noclegiem, jedzeniem i czymś ciekawym. A na żywo odwiedźcie koniecznie nasz punkt pod spichlerzem gdzie:
  – znajdziecie mapy, informatory i ulotki
  – oglądniecie filmy z okolicy
  – zabukujecie wycieczki (Lwów, okolice)
  – wypożyczycie rowery
  – kupicie regionalne pamiątki
  Punkt czynny przez cały czas trwania festiwalu.
 • Cieszanujemy z Projektorem – (10:00-18:00) Założeniem Programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” jest łączenie dziecięcej radości i studenckiej pasji podczas realizowania projektów edukacyjnych. Program tworzy przestrzeń dla twórczego działania studentów, którzy swoją postawą pokazują, że nauka jest nie tylko pasjonująca, ale stanowi najlepszy pomysł na własną przyszłość. Skutecznie łączy środowisko szkolne i akademickie, umożliwiając wymianę doświadczeń i wzajemną inspirację. Wzbogaca ofertę edukacyjną szkoły poprzez najnowocześniejsze metody edukacyjne, uwzględniające aktywność, energię i pomysłowość studentów.
 • Ośrodek rehabilitacji zwierząt chronionych – (10:00-18:00) Serdecznie zapraszamy wszystkich przyjaciół zwierząt na spotkanie z Ośrodkiem Rehabilitacji Zwierząt Chronionych z Przemyśla. Kim Jesteśmy? Organizacją Pożytku Publicznego, non- profit, której celem jest niesienie pomocy wszystkim poszkodowanym zwierzętom na naszej planecie. Leczymy, rehabilitujemy, wychowujemy, oddajemy do adopcji, zwracamy do natury. Zwierzęta dzikie, domowe, gospodarskie, chronione , łowne, porzucone , maltretowane, nowonarodzone – wszystkie znajdują u nas bezpieczeństwo i profesjonalną opiekę. Stąd też podejmujemy działania, które mają na celu stworzenie odpowiednio dostosowanego zaplecza dla potrzebujących zwierząt.
  Nasze stoisko to również pro zwierzęce gadżety: kubki, t-shirty , magnesy, poduszki. Całkowity dochód ze sprzedaży jest bezpośrednio przekazywany na rzecz pomocy zwierzętom.
 • Spichlerz pełen wspomnień – (10:00-18:00) Ten projekt przygotowywało Muzeum Opowieści, to:
  – multimedialna wystawa wspomnień o Cieszanów Rock Festiwal
  – spotkania z twórcami festiwalu
  – gry i atrakcje przenoszące nas w czasie – np. w sobotnie południe gramy w kolarzy – kapsle, będziemy mieć dla Was gumy do skakania, klasy, gę w dwa ognie i kilka innych pomysłów
  – ekspozycja pamiątek festiwalowych
  – fotografie i filmy z CRF
 • Uwolnij Książke – (10:00-18:00) Zasady są proste – my mamy dla Was książki wy możecie swoje przywieść. Każdemu kto chce dorzucić książek do akcji dziękujemy z góry, można wysłać na adres :
  Fundacja Q
  Rozalin 194
  39 – 460 Nowa Dęba
 • Tygodnik Powszechny w City NGO – (10:00-17:00) Start stoiska Tygodnik Powszechny
 • Czad giełda – kaset, płyt, zinów wymienialnia – (10:00-15:00) To już drugi raz zrobimy Wam przestrzeń w spichlerzu na wymienialnie wydawnictw niezależnych, będą Karoryfer Lecolds, Kaseciaki i alternatywa – „Białystok 80′”, wpadną chłopaki z Inkwizycja, pojawi się Hańba. Będzie ekspozycja starych sprzętów typu „Kasprzak”. Ale najważniejsze to WY – wpadajcie i wymieniajcie się muzyką codziennie mamy dla Was miejsce.
 • Poranki dla sPokoju– (10:00-10.30) MEDYTACJA PRZY DŹWIĘKACH MIS NEPALSKICH:
  Codziennie rano będziemy spotykać się przy spichlerzu, aby wspólnie powitać dzień
  w pełnym oddechu przy dźwiękach nepalskich mis. Wystarczy zabrać ze sobą koc lub matę i po prostu być. Dla chętnych elementy jogi i kąpiel w dźwiękach, a może nawet joga śmiechu? Naprawdę warto wpaść, aby dobrze zacząć dzień!
 • Coworkingowa przestrzeń na festiwalu – (10:00-22:00) Mamy dla Was fajne miejsce do popracowania. Pod spichlerzem znajdziecie hamaki, internet, ławę i laptopy, znajdzie się i drukarka, dorzucimy zniżki na kawę, i ekstra napoje, okrasimy muzycznym chillout ’em, a by było wam jeszcze przyjemniej tuż obok będą Tygodnik Powszechny, boisko do gry w boole, wymienialnia książek.
 • II mistrzostwa w boule – City/Crf – (10:00-18:00) Rok temu odbyły się pierwsze mistrzostwa gry w boule pod spichlerzem w tym roku zapraszamy Was ponownie, zgłoszenia 15 sierpnia, w ten dzień mamy treningi, turniej zaczynamy w piątek, finały w sobotę, a w niedzielę będzie można rekreacyjnie pograć.
 • OZE – zielona energia – warsztaty edukacja – (10:00-18:00) W ramach udziału w tym wydarzeniu planujemy przeprowadzić dla dzieci warsztaty o tematyce OZE i wystawić mikroinstalację pokazującą dzieciom jak funkcjonuje instalacja fotowoltaiczna.
 • Wycieczki! biuro festiwalove!– (8:00-15:00) Wychodząc wam naprzeciw mamy dla Was kilka propozycji na poznanie okolicy wycieczki zorganizowane i z przewodnikiem startujemy z rana wracamy na koncerty codziennie inny temat :
  1. “Cztery kultury, cztery wojny i pokój” – trasa Cieszanów – Chotylub – Nowe Brusno – Horyniec – Radruż – Horyniec – Podemszczyzna – Rudka – Chotylub – Gorajec – Cieszanów. Wycieczka jako opowieść o czterech kulturach, narodowościach i religiach, jakie żyły obok siebie: Polska – Niemiecka – Ukraińska i Żydowska. Ślady wojen i konfliktów, zaczynając od najazdów Tatarskich, dwie wielkie wojny, po ostatni konflikt polsko-ukraiński. Najważniejsze atrakcje, to cerkiew wpisana na listę zabytków UNESCO w Radrużu, bunkry linii Mołotowa, kamieniarka bruśnieńska, ślady ewangelików, Żydów, grekokatolików.
 • Radio Ostrowiec w City NGO – (10:00-20:00) pod spichlerzem i na korcie, Radio Ostrowiec i radiowęzeł CITY NGO połączą siły by nieść dźwięki i informacje dalej i dalej
  na miejscu:
  – mama ja żyje – czyli pozdrowienia z Cieszanowa – przyjdź nagraj pozdrowienia i zrób sobie z nami fotkę
  – studio festiwalowe w świecie NGO
  – wejścia na żywo
  – studio nagrań – czyli wywiady i rozmowy. Poprowadzi Qbes – czyli Jarosław Kuba
 • Laboratorium przyrody – Centrum Natura 2000 Tarnobrzeg – (10:00-15:00) Kolejny już raz Regionalne Centrum Promocji Obszarów Natura 2000 z Tarnobrzega będzie edukować przyrodniczo i ekologicznie
 • Wystawa fotograficzna Homo Faber – człowiek pracy w cyjanotypii – (od 10:00) Wystawa fotograficzna w technice cyjanotypii. Homo Faber – człowiek pracy, twórca przedstawiony w jednej z najstarszych technik fotograficznych.
  Autor Paweł Żemełko
 • Strefa dla dzieci – Szkoła No Bell – warsztaty – (10:00-15:00)
  1.Szkolne abecadło, które z pieca spadło, czyli o motywacji, zadaniach domowych, szkole wspierającej ucznia. Spotkanie będzie przyczynkiem do przyjrzenia się systemowej edukacji. Porozmawiamy o tym, w jaki sposób szkoła może wzniecać w uczniu ciekawość, zaspokajać naturalny głód wiedzy. Podamy przykłady działań wzmacniających motywację wewnętrzną. Zastanowimy się także: czy i komu są potrzebne zadania domowe?
  2.„Kargul podejdź no do płota!”
  Przemoc i agresja – konteksty i preteksty profilaktyczne! Salon dyskusyjny.
  W kondycję, naturę oraz dziedzictwo biologiczne człowieka wpisane są zarówno dobroć, empatia, współczucie, jak i przemoc, wrogość, mowa nienawiści. Czy człowiek jest z natury dobry czy zły? Dlaczego zło i przemoc coraz częściej panoszy się w życiu codziennym, mediach, szkole? Co możemy zrobić, by dobro było „atrakcyjniejsze” dla człowieka?
  A może powinniśmy podjąć działania zakresie wprowadzenia do szkół przedmiotu „inteligencja emocjonalna”. Co myślicie? Po prostu o tym porozmawiajmy.
  3.NoBellowisko – Niespodziankowa Strefa działania. Pomyśl, kreuj, działaj!
 • Myśl więcej – kupuj mniej – (10:00-15:00) Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
  Codziennie zapraszamy na nasze stoisko. Porozmawiamy o odpowiedzialnej konsumpcji, ekologicznej i etycznej produkcji. Zagramy w gre “KUPUJ ODPOWIEDZIALNIE”, po której każdy będzie wiedział jak zostać świadomym konsumentem. Mamy nagrody niespodzianki. Możecie u nas kupić etyczne i ekologiczne produkty wytworzone na zasadzie upcyklingu: nerki, plecaki ze starych spodni, woreczki na zakupy Zero Waste oraz odjechane skarpetki. Mamy również publikacje i inne atrakcje.
 • Wyjdę z namiotu na #Crf2019 – Cieszanów Rock Festiwal to nie tylko muzyka, ale także dużo dobrej zabawy w festiwalowych strefach aktywności. Dlatego w tym roku ogłaszamy challenge WYJDĘ Z NAMIOTU NA CRF 2019!
  – strefa Monster Energy z pokazami Freestyle Family
  – strefa eko Leżajsk Piw
  – strefa City NGO
  – strefa Barberhood Rzeszów
  – strefa wypoczynkowa nad Kąpieliskiem Wędrowiec
  – strefa sportu Archery Tag
  – strefa dziecięca Małe Cieszanuje
 • Ojciec DIY w Polsce – Adam Słodowy – (16:00-18:00) Adam Słodowy był fenomenem swoje epoki.
  W telewizji jego programy dla młodzieży biły rekordy popularności. Udowodnił, że potrafi zrobić coś z niczego. Problem w tym, że w PRL nie było niczego… Wiedzieliście, że Słodowy napisał też szereg poradników motoryzacyjnych? O kondycji polskiej motoryzacji w latach 50-tych i 60-tych XX wieku i o poradnikach motoryzacyjnych tamtej epoki na CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2019.
 • Adoptuj pszczoły – pszczoły ludziom, ludzie pszczołom. – (10:00-15:00) Fundacja Tulipan wspiera program „Pszczoły ludziom, ludzie pszczołom.” W tym miejscu porozmawiamy na temat jak żyją pszczoły oraz jakie zagrożenia je spotykają.
 • Spotkania z zespołami – (10:00-18:00) Śledźcie nas na bieżąco, bo co chwilę będą pojawiać się nowe informacje jakich artystów i kiedy będziecie mogli spotkać! 😉 Chyba nie chcecie ominąć jednej z niewielu szans w swoim życiu, aby porozmawiać ze swoim idolem?!
 • Eko aleja gwiazd – muzyka poprawia klimat– (10:00-15:00) To jest jedyny taki festiwal, gdzie Muzyka poprawi klimat, a dokładnie to podczas 10-tej edycji Cieszanów Rock Festiwal każdy Artysta występujący w trakcie festiwalu będzie miał szansę pozostawić po sobie najpiękniejszy prezent dla naszej Planety – nowo zasadzone drzewo, dzięki czemu wspólnymi rękami stworzymy jedyną w swoim rodzaju Aleję Gwiazd. Przy każdym drzewie będzie umieszczona tabliczka z imieniem i nazwiskiem osoby, która je zasadziła. Swoje miejsce Aleja Gwiazd znajdzie wzdłuż Spichlerza City NGO w Cieszanowie.
  Jako, że to jest absolutnie społeczna akcja ekologiczna i kolejni artyści zgłaszają swój udział (w czasie pomiędzy spotkaniami z Wami, próbami, a koncertami), dlatego też obserwujcie wydarzenie, bo tylko tu będziemy komunikować, kto kiedy sadzi drzewa 🙂
 • Z dłutem przez świat. Linoryt w praktyce – (10:00-18:00) Odtwarzam dawne dzieje za pomocą linoleum, farby drukarskiej i dłutek. Skupiam się głównie na przekazaniu wiedzy na odbitkach. Wiedzy zawartej w starych bajaniach z różnych regionów Polski i nie tylko. Dlatego wśród moich prac natkniecie się na madziarskich mistyków, saamskich wojowników czy baby z odległych stepów Azji.
  Samym linorytem zajmuję się względnie krótko, gdyż dopiero nieco ponad rok. Wcześniej swe pomysły przekształcałem w projekty dopasowane pod osobiste preferencje by nieco później stały się tatuażami. Praca z maszynką nie spełniała wszystkich moich oczekiwań, toteż postanowiłem pójść nieco inną drogą. Tym sposobem zamieniłem chwilowo igłę na dłuto a skórę na linoleum.

  Czwartek – godzina przed koncertem Sviatyja w cerkwi. (tj.1:00)

  Warsztat z odbijania wzorów na tkaninach.
  Wszystkich zainteresowanych zapraszam przed koncertem Sviatyja pod cerkiew, gdzie będzie znajdować się stoisko przy którym własnoręcznie stworzycie koszulkę bądź torbę z nadrukiem z uprzednio przygotowanych matryc. Pamiętajcie, żeby zabrać własne koszulki/torby.
  Warsztat będzie trwał około 45 minut.
 • Cieszanów i Ty – (10:00-15:00) Kolejny raz spotkamy sie w darmowej strefie aktywności CiTY NGO na Cieszanów Rock Festiwal.

  Piątek 16.08
 • Spływamy o świcie – poznajemy okolice – kajakowy spływ Tanwią – (5:30-9:00) Poranna wyprawa kajakowa dla tych, których przygoda woła. Kameralnie bo tylko 8 osób. Rozpoczynamy ten dzień na rzece a dokąd dopłyniemy ? Festiwal pokaże. Odbieramy Was pod spichlerzem – przywozimy Was pod spichlerz. Płyniemy wraz z rozpoczynającym się dniem, tylko dla prawdziwych festiwalowych twardzieli, którzy nie wiedzą co to sen
 • Symulacje rozpraw sądowych od starożytności po dziś – (10:00-15:00)
  Dzień drugi:
  W oparciu o wiedzę i własne przemyślenia wyniesione z dnia pierwszego, rozmowa jako monolog a następnie dialog o dyskryminacji, uprzedzeniu, https://www.facebook.com/events/2470055896651680/mowie nienawiści czy psychologii tłumu oraz wynikających z tego zagrożeniach dla jednostki w każdej sferze jej wolności oraz możliwego bytowania. Wystąpienie czyli monolog a następnie dialog z Bardzo Ważną Osobą, na temat jak wyżej.
 • Tygodnik Powszechny w CIty NGO
  13:00 Lekcja czytania o tolerancji (Marcin Żyła)
 • Kaseciaki i alternatywa – „Białystok 80′” – (13:00-15:00) Białostocka scena alternatywna 80’
  Wydaje się że trzydzieści parę lat to niedużo, a jednak dzieli nas przepaść. To zupełnie inna epoka. Koncerty organizowali, piętnastolatkowie. Ich nie interesowała polityka. Ale czy ich działanie nie było poddana cenzurze. Jak to przyjmowali? Dlaczego interesowała się nimi Służba Bezpieczeństwa? W tym całym szarym siermiężnym PRL-u to była kolorowa młodzież, która miała swoje zdanie. I o tym powiemy na spotkaniu! Nie zabraknie też, dotąd niepublikowanych oryginalnych nagrań z epoki
 • Projekt Pudło zagra na Cieszanów Rock Festival 2019 – (23:30-3:00) PROJEKT PUDŁO (The Analogs Akustycznie)
  Wystąpią: KAMIL ROSIAK i PAWEŁ CZEKAŁA z The Analogs
 • Nocny koncert Sviatyj – (2:00-4:00)
  SVIATYJ – artysta, muzycznie kroczy tam, gdzie wściekle melancholijny blues łączy się z przytupem folku, a duchowość prawosławia z ludowymi wierzeniami.
  Do dźwięków tej muzyki dodajcie jeszcze sierpniową noc, rozgwieżdżone niebo, starą cerkiew.. wyobrażacie to sobie?
 • Trening kettlebell – warsztaty z podstawowych technik – (11:00-14:00) Jeśli interesuje Was trening z kettlebell zapraszamy na krótkie warsztaty w Cieszanowie.
  Jeśli chcecie się nauczyć prawidłowo posługiwać tą żeliwna kulą zapraszamy na warsztaty, dowiecie się o podstawach pracy z odważnikami kulowymi według metody
 • Cyrkowa fascynacja – życiowa inspiracja – Misją naszego Stowarzyszenia jest tworzenie przestrzeni do rozwoju, inspirowania i działania. Jedną z naszych propozycji są warsztaty z zastosowaniem sztuki cyrkowej. Żonglowanie, manipulacja sprzętem cyrkowym, ekwilibrystyka to przede wszystkim dobra zabawa jak też fitness dla mózgu a jego efekty są widoczne w nauce, biznesie i codziennym życiu
 • Programowanie z robotami Photon – (10:00-15:00) Sektor 3-0 to organizacja wspierająca NGOsy w kwestiach technologii. Do współpracy z organizacjami działają na co dzień Mobilni Doradcy – ok. 100 osób w Polsce.
  Dla dzieci (i nie tylko) za pośrednictwem ngo organizujemy warsztaty i zajęcia z podstaw programowania z robotami Photon. W City NGO poprowadzimy zajęcia właśnie z nimi z podstaw programowania. Zaprogramowane roboty będą zbierać i zdobywać jajka z niespodzianką w środku. Nie możesz tego przegapić! 🙂
 • Cykl „Otwarte głowy” – 10:00-12:00
  Spotkanie z Robertem Korzeniowskim
  12:00-14:00
  Przemoc i agresja – konteksty i preteksty profilaktyczne! Salon dyskusyjny
  W kondycję, naturę oraz dziedzictwo biologiczne człowieka wpisane są zarówno dobroć, empatia, współczucie, jak i przemoc, wrogość, mowa nienawiści. Czy człowiek jest z natury dobry czy zły? Dlaczego zło i przemoc coraz częściej panoszy się w życiu codziennym, mediach, szkole? Co możemy zrobić, by dobro było „atrakcyjniejsze” dla człowieka? A może powinnyśmy podjąć działania zakresie wprowadzenia do szkół przedmiotu „inteligencja emocjonalna”. Co myślicie? Po prostu o tym porozmawiajmy…
  14:00-15:00
  Spotkanie autorskie z B. M. W Sobol – autorka książki „Cudzoziemka”.
 • Komiks mural – na dziesięciolecie
 • Muzeum Opowieści – wystawy, warsztaty i akcje, rekrutacje.
 • Strefa art & science – Fundacja Sztuka Nauki
 • Informacja Turystyczna – biuro
 • Cieszanujemy z Projektorem
 • Ośrodek rehabilitacji zwierząt chronionych
 • Uwolnij Książkę
 • Czad giełda – kaset, płyt, zinów wymienialnia
 • Poranki dla sPokoju
 • Coworkingowa przestrzeń na festiwalu
 • II mistrzostwa w boule – City/Crf
 • OZE – zielona energia – warsztaty edukacja
 • Wycieczki ! biuro festiwalove!
 • Radio Ostrowiec w City NGO
 • Laboratorium przyrody – Centrum Natura 2000 Tarnobrzeg
 • Wystawa fotograficzna Homo Faber – człowiek pracy w cyjanotypii
 • Strefa dla dzieci – Szkoła No Bell – warsztaty
 • Myśl więcej – kupuj mniej
 • Wyjdę z namiotu na #Crf2019
 • Adoptuj pszczoły – pszczoły ludziom, ludzie pszczołom.

· Eko aleja gwiazd – muzyka poprawia klimat

Sobota 17.08

Niedziela 18.08