WARKOT #15

Co się dzieje w Rozalińskiej Szkole?

Wakacje dobiegają końca, ale my nie zwalniamy tępa! Już za kilka dni (1 września) odbędzie się pierwszy zlot pasjonatów pojazdów napędzanych silnikiem z Dezametu. Takiego wydarzenia nie możecie przegapić

Zaczynamy w niedziele o godz. 11:00. Jeżeli posiadasz pojazd i chcesz nim przyjechać lub pasjonujesz się takimi pojazdami i kochasz ten klimat
MUSISZ tu być! Od godziny 16:00 do tańca zaprosi nas kapela ludowa Łola – polki, oberki, tramle i walczyki w pogranicza Puszczy Sandomierskiej i rzeszowskiego.
W ramach zlotu :
– miejsce na kiermasz staroci
– piknik (czyli jadło i napitek)
– pogadanki i prezentacje tematyczne
– parada pojazdów motorowery, motory i inne.

W tym roku po raz pierwszy odbywa się również Wędrowiec festiwal wędrowania. Zapraszamy 7-8 września do Cieszanowa. W ramach festiwalu odbędzie się przegląd piosenki drogi – turystyczna/szanty/poezja/inne. Oprócz tego przegląd filmów drogi, jarmark produktów turystycznych, prelekcje, spotkania, zloty oraz koncerty.
Koncert zagra:
Sasha Boole / Саша Буль
Henry No Hurry
Sviatyj
Piotr Rogala

QLtura fest w Muzeum Opowieści nie kończy się razem z wakacjami. Przed nami jeszcze dwa koncerty. 13 września zagra u nas Henry No Hurry. Henry No Hurry to projekt na poły muzyczny, na poły podróżniczy i po trosze pisarski. Ten obwoźny zakład koncertowy odwiedzający z założenia miejsca małe, kameralne, ruszył w trasę na początku 2017 roku i do dzisiaj odwiedził… ponad 100 miejsc w kilku krajach (Niemcy, Ukraina, Szwajcaria, Łotwa, Estonia i inne). Henry No Hurry zagrał też trasę po schroniskach górskich, trasę po prywatnych mieszkaniach a nawet wystąpił na kilku festiwalach z OFF Festivalem Artura Rojka czy Łódź Songwriters Festiwal na czele. W styczniu 2019 roku wydany został debiutancki album Henry No Hurry.
Więcej informacji i rezerwację biletów znajdziecie na wydarzeniu: Henry No Hurry zagra w Rozalinie -w Muzeum Opowieści (Coworking).

Drugi koncert odbędzie się 24 września, a zagra dla nas Ragnar Ólafsson. To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Najbardziej znaną z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów. W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter, folk, alt country. Ragnar Ólafsson przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie debiutancki album „Urges”, który zebrał już pierwsze bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej.
Więcej informacji na wydarzeniu: Ragnar Ólafsson [ Islandia ] zagra w Muzeum Opowieści – Rozalin