WARKOT #17

Co się dzieje w Rozalińskiej Szkole?

Jesień już za oknami.. deszcz, zimno. Najchętniej byś się pewnie położył pod kołdrą z gorącym kubkiem herbaty? My przybywamy z odsieczą! Nie damy ci przeleżeć tej jesieni!W tym miesiącu rusza MAK – Mała Akcja Komiksowa. Już 17 października zapraszamy na pierwsze spotkanie, na którym poznasz wielu sympatyków komiksów. Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/527175484525061/

Przez najbliższe kilkanaście miesięcy w Laboratorium Nowych Technologii będziemy prowadzić bezpłatne zajęcia dotyczące kompetencji cyfrowych. Zajęcia możemy dopasować do Waszych potrzeb. Szkolenia będziemy przeprowadzać na komputerach, laptopach oraz smartfonach. Zapisy na zajęcia cały czas trwają. Dołącz do nas i dowiedz się jak efektywnie korzystać z komputera, zasobów internetu, narzędzi google i nie tylko. Sprawdź – www.facebook.com/Latarnicy2020/ dołącz do wydarzenia – https://www.facebook.com/events/525054698256757/W tym miesiącu zaczynamy również przyjmować zgłoszenia na bezpłatny kurs z języków obcych. Aby wziąć udział w projekcie trzeba jedynie mieszkać na terenie województwa Podkarpackiego i mieć ukończone 25 lat. Rekrutacja trwa do 15 października (decyduje kolejność zgłoszeń). Zapisy przez e-mail kontakt.fundacjaq@gmail.com, telefonicznie: 15 300 01 25 lub przez nasz profil na Facebooku. Gorąco zachęcamy!

Szkolenia do wyboru:
* język angielski (poziom A1 lub A2)
* język niemiecki (poziom A1)
Ilość godzin szkolenia: 120 (4 godziny lekcyjne dziennie, 2-3 razy w tygodniu)
Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/566943564048791/

Oprócz przyjmowania zgłoszeń na kurs języków obcych, przyjmujemy również zgłoszenia do w pełni bezpłatnego projektu „Wejdź na ścieżkę sukcesu”. https://www.facebook.com/events/1394216500731877/ Ruszamy ze szkoleniem pracownik biurowy ze specjalizacją e-marketing i socjal media. Pracujesz, ale chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje? W projekcie mogą wziąć udział osoby, spełniające poniższe kryteria:
– w wieku 15-29 lat
– pracujące (umowa o pracę, zlecenie, o dzieło itp.)
– zamieszkujące województwo podkarpackie
– zarabiające nie więcej niż najniższa krajowa w miesiącu poprzedzającym przystąpienie do projektu.Niedawno mieliśmy przyjemność ugościć w Muzeum Opowieści wiele wycieczek szkolnych.

😉 Uczestnicy oprócz oglądnięcia ciekawej wystawy muzealnej odbyli warsztaty komiksowe lub fotograficzne. Nie zabrakło też zabaw ruchowych na świeżym powietrzu oraz ogniska.

W minioną sobotę odbyły się warsztaty plastyczne – Linoryt w praktyce, które prowadził Dominik Rolek. Naprawdę było warto wziąć udział! Dominik Miłodziad Rolek tworzy niesamowite rzeczy (np. koszulki), a do tego opowiada trochę o Lasowiakach. Warsztaty idealne zarówno dla młodego, jak i dużego..

Możemy wam jeszcze zdradzić, że już niebawem w Muzeum Opowieści będą pojawiać się cyklicznie, różne wystawy. Więcej informacji już wkrótce! Śledźcie nas na bieżąco.