Co się dzieje w Rozalińskiej szkole?

Nowy miesiąc, nowe wydarzenia. Co ciekawego czeka Nas w najbliższym czasie? Przeczytajcie Sami

13 listopada zapraszamy na darmowe warsztaty Damy Radę, przeznaczony w głównej mierze dla opiekunów nieformalnych opiekujących się chorymi w domach. Z Warsztatu mogą również skorzystać opiekunowie środowiskowi, ludzie starsi, osoby, które pragną poszerzyć swoją wiedzę.

Organizowane w całej Polsce bezpłatne warsztaty – prowadzone przez profesjonalistów, którzy na co dzień zawodowo pracują z osobami obłożnie chorymi. Podczas warsztatów nauczysz się m.in. prawidłowej pielęgnacji i toalety chorego, dobierania odpowiednich wyrobów chłonnych oraz technik profilaktyki odleżynowej. Uczestnictwo w warsztatach daje Ci także możliwość indywidualnej konsultacji ze specjalistą na temat konkretnego problemu, z którym sobie nie radzisz.
Jeśli jesteś opiekunem osoby niesamodzielnej i czujesz się zagubiony, nie wiesz gdzie szukać informacji to projekt Damy Radę powstał, aby Ci pomóc w odnalezieniu się w tej sytuacji. Cel jest jeden – sprawić, by pytanie „Jak opiekować się osobą przewlekle chorą w domu” nie było już wielkim czarnym znakiem zapytania.
Aby każdy z potrzebujących miał dostęp do pomocy, Damy Radę działa w wielu obszarach, oferuje: internetową platformę edukacyjną, filmy, poradniki czy organizując warsztaty dla opiekunów.W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was aż dwa koncerty!

Już 19 listopada koncert Samoaja! Startujemy o 19:00. Zostało nam jeszcze kilka wolnych miejsc!
Samoaj to alternatywny, folkowy zespół z Kokkola w Finlandii, który powstał w 2015 roku. Muzyka kapeli łączy skandynawskie przestrzenie ze współczesnym songwriterskim folkiem, tworząc piękne i hipnotyzujące brzmienie. Panowie z Samoaja wydali dwie EP („Them Birds” i „& The Depressed”) oraz jeden pełnometrażowy album „Landscapes”. Jesienią 2019 roku ukaże się drugi album kapeli. W Polsce pojawią się w ramach europejskiego tourne.

29 listopada zagra u nas teepee. teepee wiosną okazali się objawieniem festiwalu Spring Break. Teraz wracają do Polski! Dreampopowy duet teepee pojawił się na czeskiej scenie niezależnej w 2015 roku. Natychmiast zaczęli robić zamieszanie w lokalnym środowisku muzycznym hipnotyzującymi występami i teledyskami. Brzmienie teepee to odurzające harmonie wokalne połączone z delikatną gitarą akustyczną i brudniejszą gitarą elektryczną. To także subtelne sample i melancholijne teksty wyśpiewane po angielsku. Ich muzyka gościła we wszystkich najważniejszych czeskich stacjach radiowych. Zespół koncertował po całym kraju, zagranicą, na czołowych lokalnych festiwalach. Teepee może pochwalić się też pierwszymi koncertami poza swoim krajem. Teraz nadszedł czas na Polskę!

5 grudnia jak co roku wolontariusze mają swoje święto, w tym roku zapraszamy Was na kilka godzin z wolontariatem. Zaczynamy 0 15:00 przeróżnymi warsztatami, następnie czekają nas wystąpienia, prelekcje, gala wolontariatu oraz bankiet. Na zakończenie koncert Eskaubei & T. Nowak Quartet. Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to jedyny w Polsce band łączący w sposób permanentny jazzowe improwizacje z rapowanymi tekstami. Zespół będzie promował swój najnowszy krążek „Sweet Spot”, który ukazał się w maju b.r. Nie zabraknie też utworów z dwóch poprzednich albumów grupy.
Wstęp bezpłatny.

Cały czas realizujemy projekt Latarnicy2020.plLaboratorium Nowych Technologii. Zapraszamy na bezpłatne zajęcia dotyczące kompetencji cyfrowych. Zajęcia możemy dopasować do Waszych potrzeb. Szkolenia przeprowadzamy na komputerach, laptopach oraz smartfonach. Zapisy na zajęcia cały czas trwają. Dołącz do nas i dowiedz się jak efektywnie korzystać z komputera, zasobów internetu, narzędzi Google i nie tylko. Informację o zajęciach na bieżąco dodajemy na fanpage Latarnicy2020 powiat tarnobrzeski i kolbuszowski.

Przypominamy, że do końca roku dziennikarze mogą pracować za darmo w naszej przestrzeni coworkingowej!