SPICE GEARS ACADEMY W ROZALIŃSKIEJ SZKOLE

Tym razem cały numer Warkotu chcieliśmy poświęcić warsztatom Spice Gears Academy, bo jest o czym pisać. Spice Gears Academy poprowadzi u nas warsztaty już 5 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Przyjmujemy zapisy do dwóch grup
o 14:00 i 15:30. Ilość miejsc ograniczona max 2o osób w jednej grupie, decyduje kolejność zgłoszeń!
To oczywiście nie jedyne warsztaty, które dla Was przygotowaliśmy. Szykujemy wiele innych atrakcji, zajrzyjcie na wydarzenie Dzień Wolontariatu – Napędzamy do działania

ROBOTYKA TO PRZYSZŁOŚĆ!

Spice Gears to pierwsza w Polsce drużyna FIRST Robotics Competition stworzona w 2015 roku w Kraśniku. Młodzi ludzie, których połączyły szerokie zainteresowania mechaniką, elektroniką, informatyką, programowaniem oraz robotyką. Zaangażowanie i ambicja, z jaką podchodzą do zadań, sprawiają, że są pionierami młodzieżowej robotyki w Europie Środkowo-Wchodniej. Drużyna ta wielokrotnie udowodniła, że potrafi wygrywać
z najlepszymi zespołami z całego świata.
– Spice Gears Academy w Polsce stworzyli pozytywnie zakręceni młodzi ludzie, których kilku sam kiedyś uczyłem – opowiada Maciej Zajkowski, współpracownik Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oceniający wnioski przedsiębiorców z zakresu nowoczesnych technologii.
-Mają wiedzę i potencjał, ale też niesamowite podejście do dzieci i młodzieży. Ich potencjał wyrósł z poszukiwań tego, czego brakowało im gdy sami byli dziećmi. Wtedy brakowało im nowoczesnych i inteligentnych zabawek, których kształt i możliwości ogranicza jedynie wyobraźnia.

ŚWIAT TECHNOLOGII I ROBOTYKI CZEKA NA WAS!

Robotyka to przyszłość dla Twojego dziecka, a naszą misją jest przekazanie idei STEAM łączącej w sobie naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę. Tylko spójne połączenie tych dziedzin pozwala dzieciom i młodzieży znaleźć rozwiązanie nawet w najtrudniejszych sytuacjach i wyzwalać efekt wyjątkowej synergii.
Nasi absolwenci już czerpią z tego korzyści współpracując m.in. z największą firmą informatyczną w Polsce Asseco, a na świecie pierwsi absolwenci programu FIRST pracują dla takich gigantów jak Google czy NASA. Nasi absolwenci tworzą również koła naukowe w najlepszych uczelniach w całej Polsce

Oferujemy kompletny system nauki oparty na czterech poziomach rozwoju. Poprzez udział w zawodach stymulujemy ciągły rozwój umiejętności pożądanych w największych międzynarodowych firmach. Nauka w duchu STEAM przynosi zaskakująco dobre efekty, takie jak: łatwe rozwiązanie problemów, przygotowanie do życia dorosłego, prowadzenie firmy czy budowanie silnej pozycji w zespole. Rozwijane są również takie umiejętności, jak pewność siebie, otwartość na opinie innych, negocjowanie, zarządzanie czasem, cierpliwość, kreatywność oraz dobra pamięć.